| AladinShow a întrebat:

Ma gandeam sa-mi strag cativa banuti si sa-mi cumpar acesta consola: https://altex.ro/......d-download
Ce parere aveti? Se merita? Decat un PC la 650 lei mai bine o consola. dupa gandirea mea.

Răspuns Câştigător
| SilviaDulcik a răspuns:

Nu este bine deoarece:

- trebuie să plătești pentru a putea folosi internetul
- jocuri noi au încetat să mai apară pe această consolă, și dacă apar se mișcă destul de urât (mai puțin de 25 cadre pe secundă în multe situații)
- jocuri gratis mai deloc

Dacă pui la socoteală acel pachetul xbox live și alte jocuri, ajungi să plătești până la urmă mai bine de 800 lei.

Mai bine faci un calculator cu un G4560 + placă de bază H110M + 4GB RAM + HDD + restul componentelor și ajungi undeva la 1000 lei fără placă video dedicată. Stai cu integrata, care nu e chiar așa de rea și mai târziu cumperi și o placă video de 600 lei și ai un calculator de 2-3 ori mai bun față de Xbox 360.

| AladinShow explică (pentru SilviaDulcik):

Eu nu sunt un inrait al jocurilor, daca pot sa joc titlurile din 2010 pana in 2016 eu sunt multumit! Am gasit pe Olx un anunt care ofera un Xbox 360 Slim cu 40 jocuri incluse, modat. Eu zic ca este bine, plus ca nu-mi depaseste bugetul!

| AladinShow explică (pentru SilviaDulcik):

Felicitari!

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat