| Aspect97 a întrebat:

Ma joc gta5 si am o problema. Atunci cand vreau sa conduc o masina(nu de fiecare data face chestia asta, adica ma pot juca linistit, dar intotdeauna am chestia asta in cap ca in orice moment poate sa se blocheze si sa pierd misiunea/cursa ceea ce s-a intamplat de cateva ori) jocul se blocheaza si ajunge pe la 1-5 fps-uri iar dupa aceea isi revine imediat inapoi la 60-90 fps. Am un laptop cu placa video Nvidia geforce gtx 950m si un procesor i5 a 7a generatie. Nu stiu ce as putea sa ii fac sa ii rezolv problema. Daca ma puteti ajuta. Multumesc!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Schimba laptopul pe un PC de jocuri.
Laptopul nu este destinat jocurilor, ci este o unealta pentru profesionistii care merg la servici.

| SilviaDulcik a răspuns:

Bună!

Te referi la GTA Online?
Ai măcar 8GB RAM?
Dacă da, închide din restul de aplicații.
Dacă nu, ai nevoie de încă o baretă RAM.

| kb9 a răspuns:

Ai un laptop bun, problema e ca cel mai probabil il ai piratat!

| Aspect97 explică:

Cumva problema s-a rezolvat de la sine. nu stiu ce a avut, acum jocul merge pe High in 50-60 fps-uri. Joc Gta5 Online, il am de pe epic games "cumparat". Am 8 Gb ram nu am probleme cu asta, iar laptopul nu e destinat doar jocurilor(dacaera asa normal ca imi luam pc) happy Multumesc