| Girly97 a întrebat:

Ma jucam Minecraft plimbandu-ma cu calul dar am mers prea departe si acum eu si calul ne-am ratacit, nu stiu cum sa ajungem in casa noastra. Am construit o casa colorata pentru mine si un grajd pentru cal langa. Cum ma pot intoarce acasa?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai facut casa la spawn (unde te-ai spawnat intitial) du-te la coordonatele x = 0 si z = 0 (apesi f3 ca sa vezi coordonatele), cam pe acolo e spawn-ul pe toate hartile (poate sa fie si pe la x=100 si z=100). Daca nu ai facut casa la spawn nu prea ai ce face.

| Girly97 explică (pentru anonim_4396):

Am fost nevoita sa renunt la cal si sa ma omor prin a ma arunca in pamant apoi m-am intors in patul din casa. Mi-am spawnat alt cal asa ca nu este problema. Mai este una ciudata: intr-o casa gri pe care am facut-o si unde muncesc in mina in subteran se spawneasca monstrii noaptea...