| EuSuntRazvi a întrebat:

Ma poate ajuta cineva sa dau port forward pentru un server de minecraft?

1 răspuns:
| AnatoliyMikhailov a răspuns:

E foarte simplu! intri in cmd si scrii "ipconfig" copiezi ipv4-ul si ar trebui sa te conecteze pe rooter! daca nu cauta pe net rooterul tau si o sa vezi ce fel de ip o sa foloseasca acea persoana de vrea sa intri in config-ul rooterului. dupa care te duci la forwarding, port forward. iti bagi ipv4-ul din cmd --> ipconfig, dupa care portul default pe care-l folosesc serverele de Minecraft " :25565 ", dai un restart si modifici din server.cfg