| Flashplayer2011 a întrebat:

Mai știe cineva Minecraft earth?

2 răspunsuri:
| vmorghulis a răspuns:

Interacționezi cu obiecte virtuale plasate în lumea reală, utilizând funcții de realitate augmentată. Jocul a fost lansat în 2019 și a fost disponibil pe platformele iOS și Android.

În joc, jucătorii pot explora o lume virtuală generată procedural, plasată în lumea reală, care poate fi văzută prin intermediul camerei telefonului mobil. Jucătorii pot colecta resurse, construi structuri și interacționa cu alte obiecte și jucători din lumea reală.

Din păcate, în 2021, echipa Minecraft Earth a anunțat că jocul va fi închis în iunie 2021, din cauza dificultăților generate de pandemia de COVID-19 și schimbarea priorităților companiei.

| Flashplayer2011 explică (pentru vmorghulis):

@vmorghuhulis Mersi pentru Răspuns!