| Fericire04 a întrebat:

Mai stiti jocul TANKURI? Se juca mai demult pe "joc pe televizor" cu manete.Nu se poate si pe pc,pe net? Dau fundita cui imi spune daca exista si cum sa procedez.
P.s.: Vreau de asemenea sa-mi recomandati ceva jocuri faine,de relaxare ( fr cs, metin, mafia..henuri din astea, fr!) care le-as putea juca pe net.Mersi anticipat.

Răspuns Câştigător
| Andrei7520152 a răspuns:

Sau mai bine iei de aici.
http://www.romnation.net/......-J-p1.html
Dezarhivezi jocul. deschizi Jnes si configurezi butoanele Options-input, apoi deschizi jocul

| Fericire04 explică (pentru Andrei7520152):

File Type: Unknown
Description: Windows does not recognize this file type.
Dupa ce-l dezarhivez. imi apar 2 ferestre..si atat..si daca le deschid nu merg. Imi apare sa deschic cu pagian web si apoi ce am scris mai sus imi arata.

| Andrei7520152 a răspuns (pentru Fericire04):

Tu deschizi cu windows-ul sau cu emulatorul? laughing nu-mi zice ca nu mere ca l-am jucat acum 2 ore. totusi nu e asa complicat, am explicat super clar, deci ar trebui sa intelegi

8 răspunsuri:
| Andrei7520152 a răspuns:

Jocuri pe consola (de cele pe care le joci pe net) se pot juca si pe televizor. Ai nevoie de numele jocului respectiv in format ROM si un emulator care sa o poate rula. Nu cunosc acest joc cu tancuri, dar sa luam alt exemplu. Daca vrei sa te joci Super Mario Bros, care e un joc aparut prin 1990 pe NES (Nintendo entertainment system) cauti mai intai:
http://coolrom.com/roms/gba/14216/Classic_NES_-_Super_Mario_Bros..php
Si iei un emulator corespunzator (e listat unul pe pagina de mai sus). E putin mai complicat, acele emulatoare trebuie setate correct, dar te descurci. Jocuri cu tancuri nu cunosc, dar daca sapi o vreme prin aceste site-uri tot o sa gasesti ceva. Poate o gasesti aici:
http://www.retro-sanctuary.com/Top-100-NES-Games-Page-1.html

| Andrei7520152 a răspuns:

Stiu jocul asta cu tancuri, pe televizor. de asta ziceai? poate nu
http://hacks-land.com/......d.Com_.gif

| Fericire04 explică (pentru Andrei7520152):

Da,asta e. Nu stii cv site..ca sa nu ma complic asa..Iti multumesc mult.de raspunsuri, dar crede-ma ca nu ma pricep. Poti sa-mi dai un link?

| Andrei7520152 a răspuns (pentru Fericire04):

Ma jucam si eu jocul ala. pai cum ziceam si mai sus, ai nevoie de un emulator plus joc. Jocul se poate rula doar cu emulatorul potrivit, in acest caz un emulator Nintendo entertainment system ( adica NES)
http://www.emulator-zone.com/doc.php/nes/
oricare emulator nes de aici e bun, eu folosesc Jnes
Apoi iei jocul de aici. l-am gasit in doua secunde, am scris numai pe google ' super tank nes' si gata
http://romhustler.net/rom/mame/super-tank
link-ul e mai jos pe pagina, putin ascuns

Bafta, cred ca te descurci.

Răspuns utilizator avertizat
| Dark4EverzZ a răspuns:

Jocuri pe net: Silkroad Story(e un server private unde faci repede lvl) League of Legends(gen Dota) Lineage II, Eligium, Forsaken World, DC Universe. Jocul cu tankuri l-am jucat odata dar nu il gasesc... Bafta!