| Tetoianu_Iustin-Georgian_1995 a întrebat:

Mam jucat mai de mult un joc care era in genu farming, erai pe o insula la inceput cu 4 oameni pe parcurs puteai sa mai cumperi oameni sa iti faci case noi care sa le maresti, puteai sati deschizi minele sa explorazi noi teritoeii, aveai si trestie de zahar din care faceai dulciuri, lemn dulce si altele

Daca stie careva cum se cheama jocu sa-mi spuna

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Salut. Jocul se cheama The Settlers.

| Tetoianu_Iustin-Georgian_1995 explică (pentru Wr3nch):

Nui asta
Si am uitat sa precizez ca oameni la inceput tii dabea langa o nava cu care puteai sa faci comert si cu care puteai sa cumperi diverse lucruri inclusiv oameni, aveai si academie unde cercetai si oameni erau evaluati cu stele in functie de cat au muncit si fiecare avea o meserie care o facea cu placere si una care nu-i place