| Kedoaka79 a întrebat:

Merge gta 5 pe acest laptop? :
Laptop ASUS X540LA-XX813D cu procesor Intel® Core™ i3-5005U, 2.00GHz, Broadwell™, 15.6", 4GB, 128GB SSD, Intel® HD Graphics, Free DOS, Chocolate Black

Răspuns Câştigător
| Mihai1810 a răspuns:

Nu deoarece are placa grafica integrata

| Kedoaka79 explică (pentru Mihai1810):

Aham, si de cat am nevoie la placa? 1gb?

| Mihai1810 a răspuns (pentru Kedoaka79):

1-2gb conteaza si modelul.

| Kedoaka79 explică (pentru Mihai1810):

Pe acesta merge? Laptop Lenovo IdeaPad 100-15IBD cu procesor Intel® Core™ i5-5200U 2.20 GHz, Broadwell™, 15.6", 4GB, 500GB, DVD-RW, nVidia GeForce 920MX 2GB, Free DOS, Black

| amnevoiedeajutorvarog a răspuns (pentru Kedoaka79):

Ba eu zic ca nu, nu iti lua laptop, PC PE PIESE TATA, zi pret si iti fac eu

| Mihai1810 a răspuns (pentru Kedoaka79):

Ar merge dar nu grozav. Daca vrei gaming mai bine iti faci pc ce piese. Daca vrei spune-mi ce buget ai si iti fac eu unul.

| Kedoaka79 explică (pentru Mihai1810):

Da fra dar are 2 GB placa video, i5 e ok zic eu

| Kedoaka79 explică (pentru Mihai1810):

Da fra dar laptopul ala are 2gb placa video

| Mihai1810 a răspuns (pentru Kedoaka79):

O fi avand 2gb dar e 920mx placa care nu e foarte buna. Daca vrei jocuri cauta gtx 960m sau mai mult. Cel mai bun pentru jocuri e pc-ul pe piese.

| Kedoaka79 explică (pentru Mihai1810):

Nu vreau frate calculator, e mai complicat...am intrebat mai multi care se pricep in asa ceva si ziceau ca merge chiar fara lag...ok poate avea si lag dar ft putin, merge in multe fps

| Mihai1810 a răspuns (pentru Kedoaka79):

Nu stiu pe cine ai intrevat tu dar iti spun eu ca nu depasesti 50fps pe medium. Daca vrei laptop sa ruleze jocuri ca lumea trebuie sa dai 5000+. Pana atunci dekstopul pe piese e baza.

| Kedoaka79 explică (pentru Mihai1810):

Pai 50 fps e ok

| Mihai1810 a răspuns (pentru Kedoaka79):

O fi ok dar problema e ca nu o sa-ti mearga constant o sa ai frame dropuri in zonele aglomerate.

| Kedoaka79 explică (pentru Mihai1810):

Frame dropuri? Adica o sa am lag? Sau ce e asta?

| Mihai1810 a răspuns (pentru Kedoaka79):

Frame drop e atunci cand jocul merge constant la un numar de fps si apoi pentru cateva secunde iti scad fsp-urile mult apoi cresc inapoi.

| Kedoaka79 explică (pentru Mihai1810):

Mhm...cred ca o sa iau laptopul acela... oricum merci de răspunsuri

| Mihai1810 a răspuns (pentru Kedoaka79):

E alegerea ta sa-l stapanesti sanatos.

| Kedoaka79 explică (pentru Mihai1810):

Mulțumesc laughing

18 răspunsuri:
| Elynad a răspuns:

Salut,
Vad ca ai bugetul pe la 2000 de lei... La banii astia e greu sa gasesti ceva si cu SSD, si cu placa video buna (mai buna ca GeForce 920MX) si de la Asus...
Asa ca, daca vrei performanta video renunti la SSD si mergi pe un Acer: https://www.laptopbun.com/......6x768-972/
Va merge fara probleme GTA 5!