| Tode_DeejayTode_1994 a întrebat:

Merge Pe o Placa de baza biostar mcp6p m2+ Procesor AMD Athlon II X2 250 Dual Core, 3000 MHz, socket AM3, BOX.
Si cam ce jocuri ar merge daca am acest procesor si 2gb rami ddr2 placa video nVIDIA geforce 8400gs 512mb gddr3...

Răspuns Câştigător
| OldFirehand a răspuns:

O sa se vada diferenta dar vezi ca trebuie sa mearga procesoru si placa video pe placa de baza.happy
Sa nu te grabesti cand il cumperi!happy
Funda?

5 răspunsuri:
| OldFirehand a răspuns:

O sa iti mearga jocurile de acum 3-4 ani probabil la grafica medie-high iar jocurile din zilele noastre gen call of duty black ops 2 sau battlefield 3 la grafica mica.
Nu te sfatuiesc sa cumperi aceste compinente daca esti gamer.
Dar daca ai nevoie de calcualtor pentru filme, office si din cand in cand un joc atunci ii perfect!happy

| Tode_DeejayTode_1994 explică (pentru OldFirehand):

Eu Am acele piese in afara de procesor am unu mic de 2 ghz dar vr sa bag si 4 gb ram peste cateva luni schimb placa de baza cu una ddr3

| xDaNyeL a răspuns:

Nu se stie daca se poate, poate iti spune neLuL, e expert pe site! big grin

| Tode_DeejayTode_1994 explică:

O sa bag 4 gb ramiwinking

| Tode_DeejayTode_1994 explică (pentru OldFirehand):

Biostar mcp6pb m2+ aceasta placa de baza suporta Procesor AMD Athlon II X2 250 Dual Core, 3000 MHz, socket AM3 cei al la 1a cta au spus ca suporta acum nu stiu sigur.

| OldFirehand a răspuns (pentru Tode_DeejayTode_1994):

O sa se vada diferenta dar vezi ca trebuie sa mearga procesoru si placa video pe placa de baza.happy
Sa nu te grabesti cand il cumperi!happy
Funda?