| IonelLiviu a întrebat:

Metin2-Privat.
Vreau sa imi deschid un server privat metin2 si am urmatoarele intrebari.
De unde pot descarca tot ce am nevoie pentru a-l crea dupa placul meu?
Exista metinuri private gata facute doar sa le descarci si sa le modifice cum vrei tu sa fie doar al tau?
Exista tutoriale / site-uri unde poti invata cum sa crezi un metin2-privat?
Exista site-uri de unde poti descarca metin private dupa placul tau care trebuiesc cumparate?
As vrea sa cumpar unu sau sa fac unu idei?
Cineva sa imi raspunda clar si inteles.
Multumesc

3 răspunsuri:
| ZetZ a răspuns:

E simplu, iti trebuie si Host, daca intri pe un site de hosting vezi toate serverele care le poti descarca, iti arata tot ce e implementat, sisteme, iteme, quest-uri etc.
Alegi care il vrei, ei ti-l instaleaza si tu tot ce trebuie sa faci e sa cauti resurse si gasesti pe Youtube mii de tutoriale de implementare, quest, sisteme, etc.

| IonelLiviu explică (pentru ZetZ):

Multam fain dar imi poti da un site sau unde ar trebui să intru sa vad mai exact de unde pot descărca?

| ZetZ a răspuns (pentru IonelLiviu):

Https://clever-host.ro/metin2.html
https://www.hzone.ro/gazduire-jocuri/gazduire-metin2
Astea 2 sunt doar o firmitura din cate exista, daca mergi mai in josul paginii vezi ce serverfiles au la dispozitie.
https://just4metin.ro/serverfiles/
Aici gasesti si cateva de descarcat.