| lotus21 a întrebat:

"mi-a picat din cer" o unitate despre care nu stiu nimic. stiu doar ca ii lipseste sursa si HDD-ul ide(nu ma prea pricep la componente)... ideea e ca vreau sa o fac functionala iar mai apoi sa ii extind memoria ram. are o placa de ram 1gb ddr2 atat stiu... ce trebuie sa stiu ca sa ii cumpar sursa

2 răspunsuri:
| Trynda a răspuns:

Pai cred ca e proasta placa de baza. E veche, si ala ide la fel. Mai bine ia ceva nou care o sa tina happy

| lotus21 explică:

Ma cred ca e ide ca mi-a zis unu` ca e un HDD mai nou deci cred ca e ide, ramul mie mie de ajuns. nu ti-am cerut sa imi cumpar alta eu am cerut pentru asta.