| Alexandruxxxx a întrebat:

Mi-am cumparat de o zi euro truck simulator 2 cu volan g29 si nu stiu cum sa semnalizez de pe volan, apas pe fiecare buton si nu se intampla nimic.

Răspuns Câştigător
| AlleXuSS a răspuns:

Salut intra in setarile jocului si cauta turn left signal ai primary pe butonul [ si si tu poti pune la secondary pune pe clapeta din stanga volanului repeta procesul si pentru semnal dreapta adica turn right signal - pe clapeta din dreapta happy
(Clapetele sunt acele 2 butoane din stanga, dreapta respectiv spatele volanului)
Succes!

2 răspunsuri:
| SoulReaver a răspuns:

Intra in setari la joc si vezi ce scrie, pe ce buton semnalizezi. Poate nu ai destule butoane pe volan si atunci se impart pe volan si tastatura.

| floreadan a răspuns:

Poti intra in setarile jocului si veti vedea acolo ce si cum, iar daca nu gasesti, verifica si pe Youtube ca sigur sunt tutoriale. Succes!