| sieupeaici1976 a întrebat:

Mi-am cumparat un joc pe pe Eneba, dar ca sa-l pot accesa trebuie sa instalez Origin. Cand incerc sa-l instalez îmi dă eroare. Scrie ca nu s-au gasit fisierele vcruntime140.dll și msvcp140.dll. Eu le-am instalat si le-am pus pe desktop. Tot imi apare eroare. Cum ar trebui sa procedez?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Instalezi Microsoft Visual C++ 2015 Redistributable, apoi dai Restart la sistem si reinitiezi instalarea Origin.
https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=48145

| sieupeaici1976 explică (pentru dannyel86):

Sper sa mearga

| dannyel86 a răspuns (pentru sieupeaici1976):

Problema asta au avut-o si altii si am citit pe un forum ca s-a rezolvat prin metoda reinstalarii pachetului Microsoft Visual C++ 2015 Redistributable. Poate ai noroc si tu, niciodata nu se stie. happy