| NedelcuDani1 a întrebat:

Mi-am deschis un server de Metin2 Azi si as vrea sa stiu cum il populez sad? ma ajuta cineva, FUNDA

Răspuns Câştigător
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Ca sa faci popular un servar trebuie sa fie cunoscut prin anumite site-uri.
2 Sa faci reclama prin Forumuri, site-uri, MT2 Rank, Videoclipuri.
3 Trebuie sa faci Eventuri ca sa poti pupula mai usor servarul (50%-75% playeri) sunt mereu atrasi cand un servar face mai multe eventuri.
4 Servarul trebuie sa fie Misto, Bestial altfel te plictisesti.
5 Mult Succes!

1 răspuns:
| Moryami a răspuns:

Posteaza ip-ul pe retele de socializare sau chiar acolo in joc pe un alt server populat