| DeYuS2000 a întrebat:

Mi-am facut nu de mult un server de metin2 pe hamachi,am invatat comenzile(sunt prima oara GM), dar problema este ca nu stiu cum sa imi bonusez itemele cum vreau. (de ex:am vazut pe un server GM-ul era cu 5000 DEX.)
Deci cum pot sa imi fac itemele cum vreau?

Răspuns Câştigător
| Mihail2020 a răspuns:

Salut!
Pai este simplu ca acele ori erau implementate bns ori erau setate prin Iteme Modate.
Iti poti moda itemul sa pui:
Exemple:
Sirius (BNS=INT 32000, Dex 50000, PV 500000, etc).

Acelea sunt iteme modate facute prin pagina web si este transferat acel item in (Depozit sau Item-Shop).

Sau.

Setezi bns sa fie minim si maxim.
Arc(LVL 0) Otravire (minima) 50%, (maxim) 100%.
Iar cand schimbi bns incepe de la 50% si urca pana la 100%.

| DeYuS2000 explică (pentru Mihail2020):

Multumesc,doar ca numai adminii pot face acest lucru sau toti playerii?

| DeYuS2000 explică (pentru Mihail2020):

Multumesc,doar ca numai adminul poate face acest lucru sau toti playerii?

| Mihail2020 a răspuns (pentru DeYuS2000):

1 Itemul Modat care ti l-am zis primul o face numai (Ownerul).
2 Iar ultimul care ti l-am zis trebuie setat mai intai de Owner si dupa aceea playeri pot sa isi schimbe bns dupa bunul plac.
Ownerul trebuie sa seteze din navicat ca sa mearga si dupa aceea playeri isi poate schimba bns cum este setat.
Si daca ti-a placut raspunsul poti sa imi dai si funda multumesc.
Mult Succes.