| xcristix a întrebat:

Mi-am instalat gta san andreas si imi zice gta sa requires at least directx version 9.0 si eu am ultima versiune de direct x 9.0 instalat.sunt sigur ca placa mea video suporta acest joc pentru ca am mai avut acest joc dar mi-am reinstalat windowsul.

3 răspunsuri:
| Hasss a răspuns:

Si eu am avut problema aceasta cu nfs mw ce ai putea sa faci este sa faci urmatoarea operatiune: apasa start --> run --> si acolo scrii "d:\autorun.exe -DXInstalled" unde "d" este litera corespunzatoare unitatii optice (adica sa zicem ca ai bagat un cd cu un joc o sa-ti apara unitatea optica(dvd-rw) cu litera F sau C sau D nu stiu sau mai ai deamon tools creezi un dvd-rw virtual si ala va avea tot o litera. F A B C. si inloc de "d" care l-am scris eu scrii litera cealalata vezi sa lasi spatiu intre autorun.exe si dxinstalledtongue cum este aici happy d:\autorun.exe -DXInstalled bafta

| xcristix explică (pentru Hasss):

Iti multumesc pentru raspuns, dar gta sa nu il am pe un cd ci l-am descarcat.dar merge daca bag d care vine de la partitia de pe hardul meu.ca in acea partitie am instalat gta sa

| xcristix explică:

Adineauri m-i-am instalat alt san andreas si tot la fel imi zice.acum descarc un program de dezinstalare direct x si sa il reinstalez.