| Petrisor_Mihai_Mangu_2002 a întrebat:

Mi-am luat recent H1z1 dar am observat prea tarziu ca am nev de 4gb rami, eu acum am doar 2 si ma da cu eroarea aia g19: https://www.h1z1.com/......game-error Daca mai bag 2 gb rami o sa mearga jocul?

10 răspunsuri:
| EMKing a răspuns:

In eroare zice sa dai setarile videos ( Graphic, Texture, Shadow, Quality, etc ) mai jos, adica sa joci pe medium sau low. Si daca persista eroarea si cand jocul ruleaza pe low, nu prea mai ai ce sa ii faci.

| Petrisor_Mihai_Mangu_2002 explică (pentru EMKing):

Stiu asta dar am vazut peste tot ca trebuie 4gb rami, iar eu am 2. In joc nu am cum sa intru, deci nu pot umbla la setarile video

| EMKing a răspuns (pentru Petrisor_Mihai_Mangu_2002):

Mdeah, nu prea ai cum sa joci daca nu poti intra in joc...

| Petrisor_Mihai_Mangu_2002 explică (pentru EMKing):

Amdat acum totul pe low, dar nu din joc. Oricum, tot nu merge, tot da eroarea aia. Crezi ca daca mai bag 2gb rami sa fac 4, o merge?

| Super0Game a răspuns:

Daca mai bagi inca 2 ti merge cred

| EMKing a răspuns (pentru Petrisor_Mihai_Mangu_2002):

Daca mai bagi 2 GB de rami, s-ar putea sa faca fata cerintei jocului, dar ai grija sa cumperi un model de ram compatibili cu calculatorul tau.

| Petrisor_Mihai_Mangu_2002 explică (pentru EMKing):

Da, oricum mi le comanda un inginer It sau ceva de genul, un om care se pricepe la pc-uri si rezolv, si sperr sa mearga. Nu vr sa-mi fi dat banii degeaba, eh, nu am bagat bani pentru joc, am vandut un skin pe cs go si l-am luat dar totusiii. Aveam 2 alegeri, Rocket League ori H1z1, si am ales H1z1, na, propabil o sa imi iau si o placa noua, 1050, si sper sa o gasesc la un pret bunicel cu Rocket League cadou

| EMKing a răspuns (pentru Petrisor_Mihai_Mangu_2002):

Pai daca iti iei placa video noua, am intrat ieri pe site-ul de la NVidia, si am vazut la o anumita placa video iti Rocket League, nu mai retin sigur la ce placa, pentru ca nu m-a interesat, dar poti verifica tu.

| Petrisor_Mihai_Mangu_2002 explică (pentru EMKing):

Ok, mersi de ajutor