| Carminabv a întrebat:

Mi-am luat un laptop asusk53u si vreau sa-i instalez sistemul de operare si as vrea sa stiu de pe ce site pot copia kitul de windows xp preferabil sp2 gratis?

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Ai nevoie de poweriso iar windows-ul trebuie sa fie in format iso, pui win-ul in poweriso si ti-l pune pe cd direct bootat, deci cu alte cuvinte vei putea instala windows-ul cu acel cd! Mult succes!

3 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Uite aici un link Pentru xp sp2 cu serial de licenta :
http://damonwebster.blogspot.ro/......-byte.html

| Carminabv explică (pentru lpavel):

De regula, se descaca greu? mie imi arata ca se download-eaza in cel putin 10 zile.

| Carminabv explică:

Buna,in primul rand vreau sa va multumesc tuturor pentru raspunsurile voastre si as vrea sa va intreb daca toate codec-urile pe care le-am downloadat sunt bune:kitul de windows xp sp2 l-am luat de pe kiskea.net si are doar 287 mb ma intreb daca este bun,mi se pare ca are dimensiune cam mica pentru un sistem de operare, nLite-ul l-am luat de pe site-ul oficial la fel si driver-ele pentru detectia HDD-ului SATA(site-ul Asus).Si cum se boot-eaza un cd, ar trebui sa copiez windos-ul pe un cd separat de drivere si nLite sau cum exact pentru ca nu ma pricep deloc, ar fi practic sa-mi spuneti toti pasii, pe laptop nu am niciun sistem de operare instalat.

| lpavel a răspuns (pentru Carminabv):

Ai nevoie de poweriso iar windows-ul trebuie sa fie in format iso, pui win-ul in poweriso si ti-l pune pe cd direct bootat, deci cu alte cuvinte vei putea instala windows-ul cu acel cd! Mult succes!