| ingerasmotat a întrebat:

Mie nu imi mai merge calumea internetul si am descoperit ca are cineva pe aproape wireless (nu stiu cine) si am incercat pe laptop si merge super bine si as vrea cand nu imi merge internetul prin calblu sa folosesc wireless doar ca eu cand intru la view network conection imi aparea doar Local Area Connection si Local Area Connection 2 dar pentru wireless nu apare nici o iconita deci nu pot sa ii dau enable sau disable si odata aveam iconita dar nu stiam la ce e buna (eram la inceput cu calculatorul) dar am umblat eu pe aici si nu stiu daca e vina mea dar poate ma puteti ajuta.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Laptopul are device wireless, pc-ul nu. Acele local area connection sunt alte device-uri, probabil unu de la placa video si altu de la placa de retea. In caz ca problema e tot pe laptop-ul pe care ai facut tu testul, atunci nu ai driverul instalat pentru placa wireless. PS: e ilegal sa te conectezi la puncte wireless chiar daca acestea nu sunt securizate, doar cele facute publice de anumite firme sunt in regula.