| AllexTheWolf a întrebat:

Mno hai noroc. Am un router Tenda F300 si se deconecteaza de la internet undeva pe la 30 de minute, 45 de minute, 1 ora. Acum cateva zile erau niste cabluri de internet rupte, cei de la AKTA le-au reparat dar mai era o defectiune de care ei nu stiau. La inceput am crezut ca au ceva mentenanta sau ceva de genul. A doua zi tot nu aveam net si am sunat la dispecerat. Peste 3 ore au venit la mine, au vazut ca nu am eu nici problema si ca defectiunea e in alta parte. Revenind la subiect, toate bune, netul mergea, am pornit routerul si m-am bag la CS: GO. Intr-un interval de 15-30 de minute primeam Network Error pentru cateva secunde, am zis ca e de la ei si isi revine el. A doua zi m-am jucat vreo ora apoi routerul s-a deconectat, i-am dat restart. peste 30 de minute la fel. Si tot asa. Am tinut apasat butonul de reset 10 secunde, nimic. I-am dat iar restart si am intrat de pe pc la configurare si i-am dat Restore factory defaults, l-am configurat din nou si a mers fara probleme vreo ora. Acum se deconecteaza iar, si din cand in cand se blocheaza conexiunea cateva secunde, vorbesc linisit pe Skype si din cand in cand timp de 5 secunde se blocheaza apelul. Routerul mergea perfect inainte sa aiba probleme cei de la AKTA si tin sa precizez ca nu am probleme cu netul daca bag cablul direct in pc. Deci, sa turbez si sa-l trimit inapoi la garantie, are 2 luni de cand l-am luat si nu am avut probleme pana acum, sau sa ma chinui sa mai caut pe net?

2 răspunsuri:
| SteelGamingRomania a răspuns:

Cel mai probabil adio router.Garantia nu cred ca acopera treaba asta deci cel mai probabil o sa iti iei alt router.Eu cel putin asa am patit cu ultimul router(D-link AC1200)

| AllexTheWolf explică (pentru SteelGamingRomania):

Si-a revenit, l-am lasat o noapte oprit si si-a revenit. Nu mai am probleme cu el acum. Mersi oricum de raspuns!