| MugGsPAGGHETTI a întrebat:

Neata TPU, vreau sa imi iau o placa video sh de pe olx de la un tip, am facut benchmark noi frumos pe team viewer, e un gigabyte gtx 1050 2gb g1 gaming, am facut un furmark, bam aproape 85 grade celsius, am facut si un benchmark pe gta 5, la fel 84 grade, acum nu stiu cat grade ar trebui sa aiba normal, unul pe tomshardware a zis ca cica pe site-ul de la nVIDIA spun aia ca 97 ar fi temp. max. si nu stiu ce sa zic...Am intrebat si pe reddit si un tip mi-a zis ca s-ar putea sa fie ceva de la cooler, daca as cumpara-o nu m-as baga la creatie ca mi-e ca o stric, costa 450 lei si mi-e sa nu iau vreo teapa ceva, vreau doar 2 raspunsuri la aceste intrebari: merita sa o cumpar? Si este normal sa fie atatea grade? Multumesc anticipat

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Teapă după ce ai verificat-o online cu vânzătorul? nu prea cred

| MugGsPAGGHETTI explică (pentru sierra1):

I-am spus tipului ca n-am ce face cu, cuptorul lui de placa