| Madalin5567 a întrebat:

Nici nu stiu daca asta e categoria corecta, pentru ca am o întrebare legata de ps4.
Am intrat pe el și îmi scrie pe ecran "Conectează un dispozitiv USB care conține un fișier de actualizare, pentru a reinstala versiunea 8.50 sau o versiune mai recenta.
Poți descarca fișierul de actualizare pentru reinstalare de pe PlayStation.com"
Eu am cautat și cautat, dar, nu am găsit nici un fișier de actualizare și după ce îmi conectez telefonul la consola, îmi spune ca nu e conectat nici un dispozitiv de stocare. Am nevoie de ceva special. Ajutor

1 răspuns:
| Wr3nch a răspuns:

Iti trebuie un stick usb pe care sa pui un update. Descarci de aici minunea:

https://www.playstation.com/en-ro/support/hardware/ps4/system-software/

Il pui pe un stick formatat in FAT32 si il bagi in PS stins. Tii apasat pe butonul de pornire de pe consola pana auzi doua bipuri. Apoi alegi optiunea sa ii faci update de pe stick. Astepti sa se instalaze si profit.