| anonim_4396 a întrebat:

Nu inteleg la win7 la gadegetul pentru vreme imi spune ca nu poate gasi locatia nici o locatie nu gaseste asta inseamna ca firewall nu permite ca aplicatia sa se lege la net sau vreun defender ceva? si daca e asa ce trebuie sa dezactivez/activez?

5 răspunsuri:
| MeConstantine a răspuns:

Nu nu inseamna de la antivirus sau ceva. Si mie imi facea asa la inceput. Uita-te la ce locatie ai dat tu la calculator o data si a doua oara inchide si redeschide widgetul de vreme, uneori si asta merge.

| JohannesZu a răspuns (pentru MeConstantine):

Tot asa sad, imi scrie: Cannot connect to service!

| JohannesZu a răspuns (pentru MeConstantine):

Aaaa, gata cred ca stiu dc nu merge eu tocmai ce montai un SSD in loc de HDD si pe pagina lor scrie sa activez un senzor cand dadui la senzor ia uite ce scrie :
Senzorii sunt componente hardware care furnizează computerului informații despre locația și împrejurimile computerului și multe altele. Programele din computer care pot accesa informații de la senzori, apoi pot stoca sau utiliza acele informații pentru a vă ajuta cu activitățile zilnice sau pentru a îmbunătăți experiența computerului.

Există două tipuri de senzori:

Senzorii predefiniți din computer.

Senzorii care sunt conectați la computer printr-o conexiune cu fir sau fără fir

Si am impresia ca senzoru asta era in HDD! ca nici temp SSD nu imi arata ca la HDD

| MeConstantine a răspuns (pentru MeConstantine):

Buna eu caut de obicei dupa numele localitatii in englezahappy si apare

| JohannesZu a răspuns (pentru MeConstantine):

Ai si tu tot SSD si iti apare?