| LeGoLaS25 a întrebat:

Nu ma lasa sa intru de pe google chrome pe Facebook imi spune:Acest site nu poate fi accesat

Pagina web de la https://www.facebook.com/ poate fi temporar nefuncțională sau a fost mutată definitiv la o nouă adresă web.

ERR_FAILED.Din ce cauza?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intră de pe alt browser.

| vinhotse a răspuns:

Există multe situații care ar putea declanșa această eroare în browserele Chrome. În general, cauza principală de vină este eșecul căutării DNS. DNS este serviciul de rețea care traduce numele dominului în adresa sa IP, iar browserul accesează site-ul web folosind această adresă IP. Când un server DNS nu poate converti un nume de domeniu într-o adresă IP într-o rețea TCP/IP, browserul dvs. nu poate obține adresa IP adecvată pentru a accesa site-ul web și a obține sursa media. Poate apărea și pentru că:

Coruperea cookie-urilor sau setările învechite în browserul Google Chrome.
Conexiune la rețea fără fir întreruptă.
Adaptoare wireless învechite.
Antivirusul dvs. blochează site-ul.
Cache DNS nevalid.
Puteți consulta acest ghid pentru a remedia această problemă.

Ghid: Cum să remediați eroarea „Acest site nu poate fi accesat" atunci când redați în flux YouTube pe Chrome?

| Alex1234567123 a răspuns:

Poate a cazut Facebook-ul in acel moment.Eu nu am nici o problema, si folosesC Chrome