| NVRE a întrebat:

Nu prea stiu ce sa fac.
Sunt main de riven 300 K + dar am o problema.Cu riven nu pot sa car echipa si mereu cand joc alt campion cum ar fi katarina sau orice alt campion ma descurc bine. Am o perioada bad sau trebuie sa imi schimb main-ul.Niste sfaturi builduri rune etc pentru a cara cretinii din fiecare meci al meu.

8 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=Xj4X57-GFE4
Uita-te si antreneaza-te. Priveste si foloseste cat mai multe "tips & tricks" pentru a incerca sa cari "coechipierii".

| NVRE explică (pentru CM7YRE):

Chestile astea le stiu pe derost.

| Ineys a răspuns:

Ce divizie esti?

Poate asta e problema ca incerci sa cari prea mult. Uneori trebuie sa te si lasi carat. Tine minte nu toate meciurile sunt "castigabile". Unele meciuri sunt pierdute orice ai incerca tu sa faci. Pana si profesionisti mai pierd meciuri.

Concentreaza-te pe farm si obiective. Nu trebuie sa ai 20 de kill-uri in minutul 10. Farmeaza si ajuta echipa. Daca iti bati laner-ul de pe top, mai fa un roam ceva prin jungla/ pe mid etc.

| NVRE explică (pentru Ineys):

Cand fac roam ma lasa sa mor, linia mi-o castig, farmez bine 100 farm in min 10, is obisnuit sa ma las carat daca este nevoie.
Acum te las caci m-am bagat la un meci cu garen #Demacia

| NVRE explică (pentru Ineys):

Alai am castigat

| cristinuseundezastru a răspuns:

Hmmmm ai încercat cu hanzo?

| Alexers3 a răspuns:

Cu riven poti sa cari doar in low elo, iron, bronze, silver. din gold (high gold) in sus vei observa ca devine injucabila pentru ca vei avea parte de inamici care au "creier" sa zicem asa. O solutie ar fi sa iti gasesti un main mai bun care sa nu depinda de echipa in late game, cu riven vei fi la fel de useless ca ei, chiar daca esti feedat. Tahm/Malphite/Renekton sunt unii dintre putinii campioni care au un engage bun si pot rezista in teamfight mai mult decat riven. Incearca sa comunici cu echipa astfel incat sa cadeti de acord sa pushati cate 5 un lane, de preferabil cu herald in early (

| Caramel420 a răspuns:

Https://m.u.gg/lol/champions/riven/build/
Aici ar trebui să găsești tot ce trebuie. Sper că te-am ajutat