| daisy22 a întrebat:

Nu stiti ceva program de salvat imagini?

Răspuns Câştigător
| Magnifico a răspuns:

Ai reusit?

7 răspunsuri:
| Magnifico a răspuns:

La ce te referi?

| daisy22 explică (pentru Magnifico):

Sunt anumite pagini pe internet cu poze, si daca dau click dreapta sa le salvez nu ma lasa.Cum as putea sa le salvez in calculatorul meu?

| Magnifico a răspuns (pentru daisy22):

Cred ca e de la browser-ul tau ce folosesti Internet Explorer, Opera, Ghoogle Chrome, Mozilla?

| Magnifico a răspuns (pentru daisy22):

P.S: Nu iti trebui program.
Pe Internet Explorer poti dand click dreapta pe imagine si "Copy" dupa "Paste" oriunde in PC la tine.
La Opera dai "click dreapta "Save Image..." apoi alegi o destinatie un nume si dai OK.
La Ghoogle Chrome click dreapta si la fel ca Opera (sau daca e in romana "Salvati ca" si faci in continuare ca la Opera)
La Mozilla la fel ca Opera sau Google Chrome.

Bafta!

| daisy22 explică (pentru Magnifico):

Chrome.uite de exemplu eu nu pot copia imaginea asta:
http://www.flickr.com/photos/abbylanes/4818770044

| Magnifico a răspuns (pentru daisy22):

Simplu:

http://i.imgur.com/wGhsx.png

(daca il ai in engleza e Save Image sau cega de genul)

http://i.imgur.com/FSHXM.png

;)

| daisy22 explică (pentru Magnifico):

In felul acesta, se salveaza intreaga pagina web, nu doar imaginea sad
Am gasit pe net un program cu care pot sa salvez orice imagine.
Oricum meriti funda, macar ai incercat sa ma ajuti happy

| Magnifico a răspuns (pentru daisy22):

Ai reusit?