| Ady28 a întrebat:

O intrebare Care Desktop Pc e mai bun pentru gaming?

Sistem Desktop TREND VISION cu procesor Intel Haswell Core i5-4460 / 3. 2GHz, Video nVidia GT-730/2GB DDR3/128, memorie RAM 16GB DDR3, HDD 500GB SATA, sursa 550W, DVD-RW, carcasa EVOLVEO SA02

SAU

Sistem Desktop ASUS G11CB-RO002D cu procesor Intel® Core™ i5-6400 2.70GHz, Skylake™, 8GB, 1TB + 8GB SSHD, DVD-RW, nVIDIA GeForce GTX 950 2GB, Free DOS, Black, Mouse + Tastatura

Aici pe adresa asta este comparatia intre cele doua :
http://www.emag.ro/compare/50/subcategory

Răspuns Câştigător
| KIibrDM a răspuns:

Al doilea fara doar si poate. Procesoarele sunt aproximativ egale, dar placa video este mult mai buna in al doilea sistem (GTX 950) iar in legatura cu ramii, deocamdata nu ai nevoie de mai mult de 8 GB.