| gamerulmalahios a întrebat:

O sa fie jocuri la reducere de Craciun?
Salut TPU! Vreau sa imi cumpar cateva jocuri video de Craciun, cand o sa fac rost de bani de pe la rude.De asemenea ma gandesc ca o sa fie si ceva reduceri.Totusi, am auzit de la cineva ca de Craciun de obicei lucrurile se scumpesc si mi-e frica sa nu se intample asta si in cazul jocurilor video.Eu nu mi-am cumparat niciun joc video de Craciun asa ca nu prea stiu cum e.Deci, voi ce stiti despre asta:
O SA FIE JOCURILE VIDEO LA REDUCERE DE CRACIUN? DACA DA, CAM CAT DE MARI VOR VI REDUCERILE? VOR FI MAJORITATEA JOCURILOR LA REDUCERE SAU DOAR UNELE? Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Onsa fie reducei mari la magazinele digitale cum sunt Steam si GoG

| Alexuţ02 a răspuns:

Nu prea or să fie la reducere fiindcă tocmai asta e ideea, oamenii de la acele firme, exemplu : Media Galaxy, Altex, eMag profită de această perioadă, cine nu ar profita? Se fac cei mai mulţi bani, copii tânjesc după jocuri, console, PC-uri mai bune, adulţii după chestii precum televizoare, etc.

Dacă o să fie reduceri, nu o să fie aşa mari, eu de exemplu am prins FIFA 17 de Crăciun acum 2 ani la 200 lei, preţul original fiind 270.