| tina28 a întrebat:

Păreri pentru acest model de laptop, îl vreau doar pentru filme, video call și stocat fotografii :
https://www.argos.co.uk/product/9160745

2 răspunsuri:
| Serpisorul a răspuns:

Pentru ce iti trebuie tie, este bun. Pentru moment.
Cred ca poti gasi ceva mai bun la banii astia, cum depinde de unde vrei sa il iei. Are SSD, dar doar 256. Se va misca repede, dar daca ai multe poze, vor ocupa multa memorie. La fel si filmele si serialele.
4 GB RAM este standardul minim pentru ziua de azi, dar problema la acest laptop este ca are un singur slot, deci daca vrei sa ii faci un upgrade va trebuii sa cumperi o singura placuta mai mare iar cea veche va ramane nefolosita.
Este bun, dar in viitor iti va fi mai greu sa il upgradezi. Poti sa mai strangi cativa banuti si sa cauti ceva cu 2 sloturi de RAM si poate are si HDD si SSD sau HDD si dvd ( pe care o sa il inlocuiesti cu un ssd sa se miste mai repede ).
Concluzia, este buna. Dar depinde de tine daca vrei sa il pastrezi mai mult timp, adica sa poti sa ii faci upgrade.

| AleXMihai696 a răspuns:

Este foarte bun pentru filme, avand in vedere ca are un ecran FHD (1920x1080), este rapid si poate stoca multe poze. Cumpara-l, merita!