| Bennington_Alex_1990 a întrebat:

Pc-ul meu isi da restart si cred ca e de la placa video.
Specificatii:
Pentium 4 2.40 Ghz, 1 GB de RAM, Ati HD 3450.
Cand intru intr-un joc se incarca normal si cand intra in meniu sta o secunda apoi restart! Si apropo am Windows XP

2 răspunsuri:
| Alexul99 a răspuns:

Reinstaleaza windows-ul si incearca dupa, dar se poate sa fie si de la driverul placii video, incearca si un update

| NinthBurn a răspuns:

Salut si bine ai venit pe TPU!
Ne-ar mai trebui cateva detalii, asa ca am sa-ti pun cateva intrebari.
1.PC-ul se restarteaza sau mai intai ecranul se face albastru si dupa se restarteaza?
Daca se restarteaza si atat, ar trebui sa instalezi un program cum ar fi GPU-Z sau MSI AfterBurner ca sa verifici temperatura (daca trece de 76 grade inlocuieste cooler-ul sau pasta termoconductoare).
Daca ecranul se face albastru si dupa se restarteaza, atunci verifica temperatura inainte sa se intample(la fel ca sus). Daca nu se incalzeste, atunci updateaza driver-ul.
Daca nici asta nu a ajutat, placa video nu mai este buna sau are alta problema (cand ecranul se face albastru apare si o eroare; precizeaz-o)
In legatura cu problemele de mai sus cu ecranul albastru, daca nu se intampla asta ignora-le.
2.Ai cel mai nou driver?
Daca nu ai cel mai nou driver pentru placa video, instaleaza-l.
Daca ai cel mai nou driver pentru placa video, instaleaza unul mai vechi.
Si reinstalarea Windows-ului este o varianta.

Daca te-am ajutat, da-mi o funda! Este gratis!
O zi buna!