| adrianrosu1 a întrebat:

Pe acest laptop (http://www.cel.ro/......gb-4gb-l/) imi merg jocurile : GTA 4; Sleeping Dogs; pes 2012-2013; fifa 2012-2013?

Răspuns Câştigător
| sk1NNNeT009 a răspuns:

Daca zici ca e dual core atunci o sa iti mearga 100% jocurile astea plus daca mai vrei Assassins Creed 3 sau NFS The Run big grin Funda

| adrianrosu1 explică (pentru sk1NNNeT009):

Lasa-mi te rog un id de mess...sau ceva sa vb mai multe. smug

6 răspunsuri:
| vladutz1415 a răspuns:

Am vazut ca are placa video Intel, din aia pusa in procesor. E foarte putin probabil sa mearga, mai ales cu detalii medium/high.
Orienteaza-te spre ceva cu placa video separata.

| sk1NNNeT009 a răspuns:

Gta 4 iti merge la cerinte minie pentru procesor restul este ok.
Sleeping Dogs iti merge pe sistemul de operare Windos 7/Vista iar pentru procesor care minim 2.0 Ghz iar tu ai pe laptop 1.8 Ghz (deci nu garantez pentru acest joc )
Pes 2012 e aceeasi problema cu CPU dar cred ca o sa mearga.
Pes 2013 la fel cu CPU, la fel cred ca o sa mearga
Fifa 2012 la fel ca pes`urile problema cu CPU da cred ca va merge.
Fifa 2013 la fel cu CPU dar in rest va merge.
Parerea mea este ca daca nu ai cumparat inca acest laptop sa cauti altul mai mare pentru CPU are un rol destul de important.
SPER SA ITI MEARGA TOATE JOCURILE. FUNDA

| adrianrosu1 explică (pentru sk1NNNeT009):

Pai procesorul este dual core...asta nu inseamna ca este 1.8 x 2?

| sk1NNNeT009 a răspuns:

Dual Core este doar viteza de procesare mai mare si pot linistit sa ai mai multe aplicatii deschise....etc deci este posibil sa iti mearga la dual core sigur...big grin

| sk1NNNeT009 a răspuns:

Andrei_dark3