| player96 a întrebat:

Pe care metin2 privat server cresti mai repede?

2 răspunsuri:
| piTiCcu a răspuns:

Aici ai top 100 Metin2.
http://topofgames.com/Metin2/
Cauta si tu ratele de exp mai mari.Bafta!

| ღДℓἷʂմƙᾄღ a răspuns:

Depinde de fiecare server, de ratele lor de exp. Dar eu ti-as recomanda:
Metin2 osiris :X
Sa iti dau mai multe date despre el :
-lvl maxim 250
-dupa ce iti creezi caracterul, automat primesti armura, arma, scut, coif, cercei, bratara, colier +9; papuci de vant [ 50 ore ]; 20 licori mov [ptr.viteza] de 30 de min cu viteza +30.
-ratele yang sunt 200%
-ratele de exp 200%
-iti poti face skillurile P cu o piatra care pica in mapa de 220 [acea piatra se numeste priatra curcubeu, si costa cam 10-20kk, dar acesti bani ii faci cam automat de la lv 1-13]
-ai 2 camere la depozit in plus valabile un an, de la inceperea contului
-ai a3a mana activa [aceea iti strange yangul automat] timp de 1 an
-evenimente cu cufere-com-clar de luna in fiecare zi, timp de 1 ora-2ore
-daca nu sunt aceste evenimente in fiecare zi, inseamna ca au fost in weekend timp de 5 ore
-evenimente pvp, in fiecare zi
-faci level 250 in 2 zile [daca ai iteme, stii cum sa folosesti magiile si stii unde sa cresti, unde sunt mapele cu bug]
-la unele arme este bug, putand fi purtate la ninja : pumnalele de lvl 150 de la lv 80-82, sceptrul de 200 de la lv 99, toporul de la lv 80-90
-exista un Ba'al in fiecare map 1 din fiecare regat. De la Ba'al pica inele [care iti trebuie pentru evolutii] diamante, pietre +9 si euro.
-poti sa iti modezi itemele cu 2-3euro Ba'al
-1euro inseamna in jur de 25kkk
-pe langa Ba'al [care apare din 24 in 24 de ore, daca n-a fost rebot], mai exista si dragon [care apare din 6 in 6 ore] si de la el pica diamante, pietre +9 si inele.
-inelele mai pica si de la bosii din map: 100, 130, 160, 190, 220; sau din dt, etajele ultimele 3 etaje.
Sper ca te-am convins ca acest joc merita, cat de cat.