| Ciucu_Remus_1983 a întrebat:

Pe ce trebuie sa apăs ca să Fac liniuta șerpuita la laptop tastatura este in limba romana

1 răspuns:
| LPCTSTR a răspuns:

Tastatura în limba romana nu include si acel semn.
Ori folosesti Character Map/Hartă Caractere, ori apeși Alt+Shift pentru a schimba limba tastaturii, asta in caz ca mai ai si limba engleza inclusa (daca nu, verifica pe 'net, gasesti tone de tutoriale cum sa ai mai multe tastaturi in limbi diferite).
De reținut că tastatura in romana include 5 caractere, deci e normal ca multe sa fie inlocuite.