| Cristian2003 a întrebat:

Pe Minecraft am o lume de survival.Ce sa construiesc.Sugestii?
Ori sa construiesc o casa sau mai multe si casa sau casele ori sa fie construite dupa youtube sau sa fie construite din geniul meu? Dau funda celui mai pun raspuns!

1 răspuns:
| SonicAndrei a răspuns:

Construiește după geniul tău. Fii original! Nu trebuie să reproduci ce fac alții, dar te poți inspira. Creează-ți propria lume aşa cum ți-o imaginezi tu. Imaginează-ți că ai naufragiat pe o insulă pustie. Fă ce trebuie făcut pentru supraviețuire şi ajunge să ai un sat, un oraș al tău. Fă câmpuri pe care să cultivi, fă o fortăreață etc...