| Lazar_Lory_1997 a întrebat:

Pe steam daca imi cumpar cs go-ul pe un laptop stiind ca nu merge bine, dar vreau sa il cumpar de Craciun si daca voi avea steam pe alt laptop peste vreo luna imi va ramane jocul si banii pe contul steam?

Răspuns Câştigător
| RainbowD a răspuns:

Da. Jocul ramane pe Steam ca si cum l-ai fi cumparat. Dar trebuie sa te loghezi cu acelasi cont de pe care ai cumparat jocul, nu cu altul.

| Lazar_Lory_1997 explică (pentru RainbowD):

Si daca il instalez pe laptopul pe care il am acum il mai pot instala incaodata pe alt laptopul de pe acelasi cont de steam?

| Lodroman_Adrian_Cristian_1996 a răspuns (pentru Lazar_Lory_1997):

Desigur. Orice joc cumparat pe steam o sa ramana tot acolo. Si daca ai schimba 100 de calculatoare.

| RainbowD a răspuns (pentru Lazar_Lory_1997):

Presupun ca da.