| kittykatty20 a întrebat:

Pe tableta mea nu mai merge Google Play. Imi apare error 491 cand incerc sa descarc ceva. Am incercat sa restartez tableta, dar nu merge. Acum cand deschid Google Play imi zice "din pacate Google Play s-a oprit". Imi apare la fel si la Muzica Play, si acum nu imi mai merge corect nici Facebook-ul si nici Messenger-ul. Intru pe Facebook de pe Google, dar cand vorbesc cu cineva imi tot apare sin 5 in 5 minute ca Messenger s-a oprit. Ce ar trebui sa fac? Dau funda! ^_^

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

A inceput sa joace feste tableta. Reinstaleaza sistemul operativ din fabrica. Daca continua cu bambiliciile o duci la un informatician sa vada ce are.

| kittykatty20 explică (pentru mgtow):

Ma gandisem sa fac asta. Dar ma gandeam ca o sa imi stearga tot ce am pe tableta, adica aplicatii, muzica, poze. Asa e? Eu nu ma pricep la chestiile astea. :-)

| mgtow a răspuns (pentru kittykatty20):

Da sterge tot si o iei de la capat.

| Isys a răspuns:

Am aceiasi problema pe telefon, ma rog, am avut-o, mi se opera din cauza ca aveam prea multe conversatii desi ma anuntase ca, daca nu voi face loc in memorie Alicatiile vor merge eronat si s-ar putea oprii, parerea mea este : Sterge conversatiile de pe messenger si facebook, si iti va merge mai bine. Sper sa mearga, success!

| kittykatty20 explică (pentru Isys):

Pai si cum le sterg daca nici messenger-ul si nici facebook-ul nu mai merg cum trebuie?

| Isys a răspuns (pentru kittykatty20):

La messenger e ca la telefon, iuntri in setari gestionare aplicatii si ai toate lucrurile in el vezi cata memorie ai, daca nu mai ai multa da pe mess si dai "STERGE DATE". sau pur si simplu intra pe mess la conversatii si le stergi ca sa iti faci loc sa nu se mai blocheze...