| autodidact a întrebat:

Pentru cunoscatorii si impatimitii genului fps, cateva impresii legate de Return to castle Wolfenstein, joc lansat acum doua decenii, in anul 2001, deci un fps putin prafuit.

Răspuns Câştigător
| ApexGeneral a răspuns:

A fost un joc foarte interesant si poate e "un fps putin prafuit" dar pentru vremea aia era o realizare mare.

| autodidact explică (pentru ApexGeneral):

Asa este. Un joc prafuit a fost o metafora. RTCW ramane un joc foarte bun, are toate ingredentele unui joc de exceptie: actiune tipica fps-urilor inspirate din Al Doilea Razboi Mondial, inserturi horror si scince fiction, misiuni diverse care te tin cu sufletul la gura si destul de greu de abordat, o poveste interesanta, chiar daca nu foarte verosimila, mai interesant decat wolfenstein 2009, desi acesta exceleaza la capitolul grafica, aspect care era de asteptat.

1 răspuns: