| Pal8 a întrebat:

Piesele din această unitata pe care a-și dori să o achiziționez sunt bune pentru gaming,?
Procesor INTEL Skylake G4400 (Gen.6) la 3. 3GHz (In garantie)
- 8 Giga RAM DDR4 Dual Channel 2x4Gb 2133GHz (In garantie)
- Placa Video Sapphire Radeon R7 240 GDDR5 (In garantie)
- Placa de baza ASROCK H110M-DGS, socket 1151 (In garantie)
- Hard Seagate 500GB
- Carcasa Cubica mica SPIRE CUBE
- Sursa FSP HEXA HE-400 (la 400W)
- OS Windows 10 Pro preinstalat

3 răspunsuri:
| Mihai1810 a răspuns:

Placa video e slaba deci nu vei putea folosi pc-ul pentru jocuri. Ce buget ai?

| Al3x998 a răspuns:

Nuuu, nu, nu si iar NU! Acea placa video e oribila ~X(, o detin si nu duce nici minecraft pe ea! E o placa foooarte slaba. :|
Daca ai un buget de maxim 300 lei :)), o placa mai puternica ar fi:

http://www.emag.ro/......DDS4QBBBM/

Dar cea mai buna placa video pentru sistemul tau ar fi:

http://www.emag.ro/......DW2H4BBBM/ :-bd

SI IN NICI UN CAZ SA NU ITI IEI RX 460, am avut-o si e foarte slaba la drivere.

| Al3x998 a răspuns:

Vrei sa incetezi cu spam-ul asta? Nu intra nimeni pe sv tau.