| Hundrea a întrebat:

Placa asta video are nevoie de conector alimentar? https://m.emag.ro/......DKTT33BBM/ si pot sa-l pun pe placa de baza Dell optipelx 755, am pci express 1.0 x16 slotul.

7 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

1. nu are conector de alimentare suplimentară;
2. e compatibilă PCI-E 2.0 x16.

| Hundrea explică (pentru mihai69):

Dar daca are rezolutia 2560 x 1600 placa video si monitorul are 1024x768 merge?

| mihai69 a răspuns (pentru Hundrea):

Merge, dar nu văd rostul să forțezi o rezoluție atât de scăzută pe o placă relativ bună?!?
Un monitor mai de Doamne-ajută nu mai costă chiar o avere.

| Hundrea explică (pentru mihai69):

Pai si se intampla ceva daca o fortez? Adica daca o pun.

| mihai69 a răspuns (pentru Hundrea):

De fapt, nu o forțezi, ci o folosești mult sub capacitatea ei normală. La asta se referea cuvântul „forțare" de mai sus. Deci nu se întâmplă nimic, în afara faptului că, fără un monitor adecvat, arunci banii pe geam de pomană.

| Hundrea explică (pentru mihai69):

Eu nu cred ca arunc banii de pomana atat timp cat merge si pe monitorul asta.Pe viitor iti dai seama ca mi-l schimb.

| mihai69 a răspuns (pentru Hundrea):

OK, îs banii tăi pân' la urmă.
Dar sper că-ți dai seama că e ca și cum ți-ai lua un Ferrari să mergi cu el prin gropile din România, sperând că într-o zi te muți în Germania. Dar în ziua aia, mașina ta de aici e deja uzată moral și fizic, iar una identică, nouă, costă mai puțin decât dai tu pe ea acum... happy
Cam așa și cu placa asta video.