| Hundrea a întrebat:

Placa asta video https://m.emag.ro/......DKTT33BBM/ are nevoie de conectare alimentator sau cum Ii zice?

18 răspunsuri:
| alexboss2020 a răspuns:

Nu!

| denisTiky a răspuns:

Nu, nu are nevoie, dar ce faci cu o placa atat de slaba? pana si a mea e de 2 gb, ...ai noroc ca e gddr5 ca de nu...ia-ti una de mai multi gb, asta e slabuta, daca vrei sa te joci nu o recomand. Success!

| alexboss2020 a răspuns (pentru denisTiky):

Este 1gb gddr5, dar sunt de acord cu tine, este slaba!

| denisTiky a răspuns (pentru alexboss2020):

Daca avea undeva la 2-3 gb era mult mai buna, conteaza mult spatiul, crede-ma!

| Hundrea explică (pentru denisTiky):

Atunci iau cu 2gb E bine?

| denisTiky a răspuns (pentru Hundrea):

Desigur!

| Hundrea explică (pentru denisTiky):

Ok

| EusebiuPWN a răspuns (pentru Hundrea):

Daca ai nevoie de o recomandare cu privire la o placa video, lasa aici unbuget iar noi o sa-ti dam cea mai buna varianta in bugetul tau.

| Hundrea explică (pentru EusebiuPWN):

400 lei

| EusebiuPWN a răspuns (pentru Hundrea):

Ce rezolutie are monitorul tau si ce intrari? Ne poti da si restul configuratiei? Macar procesorul si memoria ram.

| Hundrea explică (pentru EusebiuPWN):

1024x768,intrare hdmi, vga, 2 gb ram(o sa mai pun) si Intel core 2 duo e8400 3.0 ghz

| EusebiuPWN a răspuns (pentru Hundrea):

Uite aici o oferta buna, ai un monitor cu o rezolutie mica, asta e in avatajul tau, placa nu o sa fie solicitata asa de mult, deci o sa castigi multe fps-uri in plus. Incearca sa mai adaugi inca 2 gb de ram si o sa te poti juca jocuri decente.
https://altex.ro/......030oc-2gi/

| Hundrea explică (pentru EusebiuPWN):

Altex este un site de incredere?

| Hundrea explică (pentru EusebiuPWN):

Dar placa are port dvi si hdmi doar, eu am doar cablu vga.

| EusebiuPWN a răspuns (pentru Hundrea):

Bineinteles ca este site de incredere. Daca n-ai cablu hdmi, il poti comanda odata cu placa video pe asta. https://altex.ro/cablu-hdmi-hama-30113-highspeed-1-5m/

| Hundrea explică (pentru EusebiuPWN):

Dar cu vga nu este niciuna?

| Hundrea explică (pentru EusebiuPWN):

Dar daca am pci express 1.0 x16 pot sa pun placa aia cu 3.0 16 x?

| EusebiuPWN a răspuns (pentru Hundrea):

Da, o poti pune, sunt si cu VGA, dar sunt mult mai slabe ca poerformanta.