| Hterow_Necro_1998 a întrebat:

Placa de baza GIGABYTE GA-H61M-DS2 (230, 64 RON)

Memorie Kingston 8GB DDR3 1333MHz CL9 (172, 54 RON)

Memorie Zeppelin 8GB DDR3 1600MHz Dual Channel Kit (156, 20 RON)

Hard disk WD Blue 1TB SATA-III 7200 RPM 64MB (252, 35 RON )

Procesor Intel Haswell Refresh, Core i5 4460 3. 2GHz box (930 RON)

Placa video GIGABYTE GeForce GTX 750 Ti OC2 WindForce 2X 2GB DDR5 128-bit (580 RON)

SSD Intel 540s Series 120GB SATA-III 2.5 inch (275 RON)

Sursa Super Flower SF-550K12XP v2 550W (236 RON)

Duce jocuri gen CS:GO,GTA5, FIFA2016, Uncharted 4, Far Cry Primal...etc.
Nu prea ma pricep extraordinar la componentele de PC.

4 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Duce de rupe, mai ales ca procesorul nu e compatibil deloc cu placa de baza. Lasa porcariile si zi exact ce buget ai si ce componente vei pastra (si care sint ele, ca model, mai exact).

| Intruder19 a răspuns:

Schimba in primul rand ramii, pune rami de aceeasi frecventa.

De dus o sa iti duca dar nu pe detalii foarte mari si Uncharted e pentru PS4.

| OnuOnulică a răspuns:

Da, o să-ți meargă toate jocurile menționate de tine.

| Cliar a răspuns:

Spune bugetul si te pot ajuta cu o configuratie mult mai decenta decat ce ai mentionat tu mai sus. De precizat ca placa de baza aleasa de tine si procesorul nu sunt compatibile. happy