| Kedoaka79 a întrebat:

Placutele de RAM pot avea marimi diferite? Dacă da, cum imi dau seama ce marime imi trebuie mie? Sa se potriveasca la laptop...

6 răspunsuri:
| CrappinMorth a răspuns:

Alea de laptop sunt toate de aceeasi marime. Jumate dintr-o placuta RAM normala, dar putin mai inalta.

| Kedoaka79 explică (pentru CrappinMorth):

Da dar au șanțul acela, cum pot lua marimea la fel?

| CrappinMorth a răspuns (pentru Kedoaka79):

Eu ti-am zis doar cum arata. "santul" ala arata ce DDR e. Cauta pe net care e, eu nu pot sa te ajut cu asta. Sunt destul de sigur ca ai DDR3, dar vezi tu.

| Kedoaka79 explică (pentru CrappinMorth):

Am DDR3L, deci tot asa trebuie sa fie, nu

| CrappinMorth a răspuns (pentru Kedoaka79):

Nu poti sa adaugi mai mult de 4 gb ram la laptopul ala. + ca are doar un slot. Ti am raspuns la cealalta intrebare deja.

| Kedoaka79 explică (pentru CrappinMorth):

Pai da fra dar in slotul ala nu pot sa bag o placuta de 8gb? Si sa scot pe cea de 4