| ANGELRA a întrebat:

Poți să faci un mod pentru o versiune mai veche de minecraft să meargă pe o versiune nouă, fără să schimbi versiunea pe care joci?

2 răspunsuri:
| Nhamnhumhebhaaa a răspuns:

Tot ce se poate din câte știu eu există convertor chiar dacă eu nu joc modat caută pe net așa:mod converter (vresiunea pe care e modul) (versiunea pe care vrei sa fie)

| Ardeleanu_Floryn_2000 a răspuns:

Nu inteleg ceea ce vrei sa spui. Daca te referi sa schimbi versiunea jocului Minecraft, nu se poate de oare ce cand intri, selectezi versiunea pe care te joci si jocul descarca/activeaza fisierele necesare, daca jocul este pornit (intre joc si launcher e o diferenta)Launcher-ul trebuie sa le opreasca, si asta ar duce PC-ul in crash. daca nu, pai sa descarci un crack de launcher care lasa FISIERELE ACTIVE dar asta ar cauza o mare scadere de FPS-uri, dar poate duce pana la crash! Eu iti recomand sa ramai asa. Modul se numeste Converter, ar trebui sa iti dea si un crack la launcher. Primesc funda?