| silux a întrebat:

Poate sa-mi zica si mie cineva, de ce cand scot un joc sau ceva de pe net, imi apare tot continutul din folder cu verde?, chiar daca n-am setat eu nimica?

Răspuns Câştigător
| Music4life a răspuns:

Afisarea fisierelor cu numele colorat in verde reprezinta modelitatea windowsului tau de ati spune ca acel fisier este criptat, adia sunt codificate pentru a asigura protectia impotriva "spionilor". aceasta problema enervanta, de obicei, apare atunci cand un fisier care a fost arhivat pe un computer Apple, e deschis pe un calculator care foloseste Windows Vista sau Windows 7.
Pentru a remedia problema:
1. Faceti click dreapta pe fisierul sau folderul cu litere verzi si alege Properties.
2. Cand apare fereastra Properties, faceti click pe butonul Advanced.
3. Debifeaza caseta numită, "Encrypt Contents To Secure Data," si faceti click pe butonul OK

| silux explică (pentru Music4life):

Multumesc, fratele meu. Am rezolvat problema love struck

1 răspuns: