| UnXeeN a întrebat:

Pot cumpara jocuri pe steam prin sms de pe mobil fara card de credit?
Daca da, imi explica si mi-e cineva cum?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gasesti cam prin toate magazinele/alimentarele, un loc de unde poti lua PaySafe (e mai avantajos decat sa platesti de pe telefon, si nici nu iti trebuie 18 ani). Uite aici o harta cu toate centrele: https://www.paysafecard.com/ro-ro/cumparare/, dai scroll mai jos si scrii in ce oras/localitate esti :)

9 răspunsuri:
| SallAll112 a răspuns:

Nu, iti trebuie card. Fa-ti si tu un pay safe si gata.

| UnXeeN explică (pentru SallAll112):

Si ala cum il fac laughing)?

| UnXeeN explică (pentru anonim_4396):

Punctele marcate cu Paypoint cu galben sunt magazinele unde se gasesc?

| anonim_4396 a răspuns (pentru UnXeeN):

Ambele. Dai dublu click sa vezi mai multe detalii despre magazin happy

| UnXeeN explică (pentru anonim_4396):

Dar despre site-ul asta ce zici o fi bun?
https://www.hzone.ro/licente/licente-jocuri
sunt mai multe metode de plata, prin SMS sau cartela reincarcabila?

| anonim_4396 a răspuns (pentru UnXeeN):

Chiar nu stiu nimic despre site-ul asta. Dar, din experienta mea iti spun ca vei da mai multi bani daca faci prin site-uri intermediare. Mai bine foloseste PaySafe-ul happy

| UnXeeN explică (pentru anonim_4396):

Ok aici asa este nu stiu exact cum e cu site-ul asta.
Pana la urma ce trebuie facut.
Ma duc la unul din acele magazine si ii cer vanzatorului un astfel de card?
Eu stau intr-o zona rurala nu cred ca au asa ceva pe aici

| anonim_4396 a răspuns (pentru UnXeeN):

Cam asa. Intrebi daca vand coduri paysafe happy.

| anonim_4396 a răspuns (pentru UnXeeN):

Gasesti cam prin toate magazinele/alimentarele, un loc de unde poti lua PaySafe (e mai avantajos decat sa platesti de pe telefon, si nici nu iti trebuie 18 ani). Uite aici o harta cu toate centrele: https://www.paysafecard.com/ro-ro/cumparare/, dai scroll mai jos si scrii in ce oras/localitate esti :)

| SallAll112 a răspuns:

Trebuie doar sa iti faci cont pe site-ul lor : https://www.paysafecard.com/......ysafecard/