| AndyGaming765 a întrebat:

Pot juca GTA V pe un laptop ACER de 3000 cu procesor Intel Core i7 generația 8, 4 nuclee, 8GB RAM DDR4, HDD 1TB,placă video dedicată NIVIDA GeForce MX230, memorie video 2GB?

Știu că dau multe detalii dar vreau să fiu sigur pe ceea ce cumpăr!

Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

Da, dar nu la rezolutii imense si nici cu detalii grafice mari.
Probabil medii, dar nu stiu sigur.
Pot sa-ti dau un alt exemplu: i3 370M 2. 4GHz (tot 4 nuclee), 4GB RAM DDR3, GeForce 310M, HDD 500GB il deschidea, il incarca, era jucabil pe rezolutie relativ mica si cele mai mici setari grafice cat timp nu se petreceau multe chestii, dar dupa un sfert din poveste am fost obligat sa renunt din cauza fps-urilor mici (15-18) si framedrop-urilor constante.

| AndyGaming765 explică (pentru LPCTSTR):

Și până la urmă merită să îl cumpăr?

| LPCTSTR a răspuns (pentru AndyGaming765):

Daca vrei sa joci ceva mai putin intensiv innresurse, este relativ ok.
Totusi eu nu ma astept la performante cine stie ce de la mx230-ul ala. Nu le prea am cu placile video dar cred ca vei face bottleneck. Poate un 1050 ar fi mai bun, poate.

3 răspunsuri:
| AlexandruTanase55 a răspuns:

Iti merge de jucat dar pe low.