| GeorgelMihai a întrebat:

Pot pune o placa video gtx 1050 sau 1060 pe o placa de baza mai slaba, gigabyte GA-H61M-S2PV rev 2.2?

2 răspunsuri:
| N0xEterniS a răspuns:

Poti pune chiar si 1080 daca vrei, singura chestie la care ma gandesc este update la bios.

| TTSP a răspuns:

Sigur, dar uita te sa vezi ce pci expres are(2.0 sau 3.0). Dacă are 2.0 atunci o sa ti limiteze performanța placii video. Dar aici depinde și de procesorul pe care îl ai. Sa verifici și sursa înainte, dacă e slaba, și pui un 1060, poate face poc.