| Consumptive a întrebat:

Problema legata de imvu.De cand am luat ultima versiune( InstallIMVU_468.0_st_c ) cand incerc sa folosesc pentru screen capture "*hiresnobg" sau cand vreau sa imi salvez un outfit, ma scoate si imi apare
"IMVU encountered an error
Traceback (most recent call last):
File "main\clientapp.pyo", line 915, in runClientApp ()
File "main\clientapp.pyo", line 813, in runMainLoop (avatarwindow=, serviceProvider=)
File "imvu\task\EventPump.pyo", line 72, in runApp (self=)
File "util\thread.pyo", line 129, in runApp ()
File "util\__init__.pyo", line 366, in methodImpl ()
File "imvu\client\sessionwindow.pyo", line 1493, in notifyChatMessage (message=u'*hiresnobg', self=, to=0)
File "imvu\session\ChangeableSession.pyo", line 99, in (self=)
File "imvu\session\LocalChat.pyo", line 65, in sendImMessage (messageText=u'*hiresnobg', self=, to=0)
File "imvu\session\SessionDispatcher.pyo", line 48, in synchronous_notifyNewMessage (messageObject=52488940/u'*hiresnob...8.4449999, self=)
File "im\commands.pyo", line 31, in notifyNewMessage (messageObject=52488940/u'*hiresnob...8.4449999, self=)
File "imvu\client\sessionwindow.pyo", line 970, in __hiResSnapshotNoBg (command=u'*hiresnobg', messageObject=52488940/u'*hiresnob...8.4449999, params=None, self=)
File "imvu\lifetime.pyo", line 274, in ()
Direct3DError: DirectX Error: IDirect3DDevice9::Clear failed (0x8876086c - D3DERR_INVALIDCALL)
INNER TRACEBACK FOLLOWS:
File "imvu\lifetime.pyo", line 265, in
File "util\thread.pyo", line 137, in sync_takeSnapshotOfAvatars
"
apoi

"It appears that IMVU has crashed. Would you like to restart IMVU?"

Ok, chiar daca intru din nou si incerc, patesc acelasi lucru.
In prima faza m-am gandit ca poate e netul intr-o pasa mai proasta si de-aia, dar continua sa mearga prost.
Si voi patiti la fel? Cum pot rezolva problema?
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Ronnix a răspuns:

Instaleaza versiunea anterioara...