| Alexandru1994 a întrebat:

Procesoarele dual core de exemplu unul frecventa de 1.90 cum se calculeaza in total frecventa.Se folosesc amandoua corurile odata gen vreau sa joc un joc cu cerinta de 2.20 procesorul isi activeaza si celalalt core si se face 1.90+1.90=3.80?

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Lol, nu. Cerintele se refera si la GENERATII de procesoare, nu doar la frecventa, astfel ca un Core Duo de 1.8 va fi cu mult peste un Pentium IV la 3 Ghz in aproape orice scenariu posibil.