| gabi11000 a întrebat:

Prototype 2 este jocul meu de suflet, m-am jucat de foarte multe ori l-am rejucat de nenumarate ori, acum dupa ceva timp(aproximativ 1 an de zile) vreau sa il joc iar, cand ma jucam inainte aveam cu totul alt pc si monitor, ideea este ca imi porneste apare mesajul de avertizare, iar pana sa apara numele companiei Radical mi se inchide, nu imi apare nici un mesaj se inchide automat de fiecare data.
Ce rezolvari am gasit si le-am incercat:
-verificarea integritatii fisierelor, optiunea de la steam
-instalarea celor 3 fisiere : audio, cementfiles si skuinfo
-disable la Human interface device, le-am luat pe rand
-launch option la rezolutia de 1960x1080 60@

Nimic din toate acestea nu a functionat.
Tin sa mentionez ca pe laptop imi merge si este tot windows 10, dar pe pc nu.
Tind sa cred ca este din cauza monitorului ultra wide de 2560x1080, dar am incercat si sa schimb rezolutia monitorului in cea de 1960x1080, oare o fi ceva din fabrica legat de monitor sau care este problema, ce se poate face? Este jocul meu preferat si cu toate ca este vechi eu m-am atasat de poveste nu de grafica.
Va rog mult cei care stiti rezolvari dau funda, orice ma poate ajuta pentru ca stau de zile insir si incerc sa gasesc o rezolvare. Platesc daca e nevoie.

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Daca ai team viewer da-mi un mesaj pe TPU cu user si parola si incerclaughing

5 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Sunt sanse sa nu fie compatibil cu placa video de pe PC, si de acolo e baiul. Ai incercat cu compatibility mode?

| gabi11000 explică (pentru Wr3nch):

Am gtx 1070 ti 8gb ram, nu stiu cum, daca ma poti ajuta ar fi super uite insta-ul meu silviu.g06 lasa-mi mesaj acolo te rog, daca ma poti ajuta mi-ai face o enorma favoare.

| gabi11000 explică (pentru Wr3nch):

Nu puteam sa trimit mesaj privat asa ca uite aici:
id: 1 946 994 022
pas: a659nx

| gabi11000 explică (pentru Wr3nch):

Id la fel
pass: d495eb
daca ai microfon e ok sa ne si auzim ca sa ne intelegem mai usor eventual

| Wr3nch a răspuns (pentru gabi11000):

Daca ai team viewer da-mi un mesaj pe TPU cu user si parola si incerclaughing

| gabi11000 explică:

Am uitat sa precizez ca pe laptop nu ma joc ca nu imi duce are 10 fps.